ďťż

sunsetting

photo

Sezon ruszył. Pierwsze kolejki już za nami. Napiszcie kto i dlaczego według was zostanie mistrzem anno domini 2007/2008.

Wisła Kraków , wzmocniła skład , nie ukrywa , że chce powrócić na szczyt .
Wisła. Ale kibicuję Lechowi, ze względu na trenera, to co dzieje sie ze stadionem, oraz fakt, ze jest to jedyny klub w Polscde, ktory nie olewa swoich kibicow tylko zabiega i dba o nich, czego efektem jest sprzedana niebagatelna jak na Polske liczba 11 tys. karnetow i zawsze grubo ponad 10 tys kibicow na trybunach. Ale sklad maja taki sobie.

Pozniej boj stocza rowne ekipy zaglebia belchatowa legii korony i moze cracovii

tak typuje

czarny kon- ruch ch.
Wisła Kraków z uwagi na najsilniejszy skład i dobrego trenera. Skorża sprawdził się w zeszłym sezonie w Groclinie, więc teraz też powinno mu się udać. Liczyłem najlepszych piłkarzy w każdej drużynie pierwszoligowej i Wisła takich piłkarzy ma najwięcej.
Ale zaznaczam, że to tylko mój typ, a tak naprawdę chciałbym, aby im się nie powiodło.

11xc KOLEJORZ!!!!!LECH DUMA I TRADYCJA!!!!

ps. a Wisła skisła
Kolejorz już zaczął grać w kratkę, tak jak w poprzednich sezonach.
A Wisła jak lepiej??jeden mecz wymęczone 1:0
Ale grała z mistrzem Polski i wygrała na wyjeździe
No tak z MIstrzem hehehehe
A w 3 kolejce Lech gra z Górnikiem i mój typ tego meczu to 1. Jakby się zdarzył remis, to fani Kolejorza powinni się trochę zastanowić. A Górnik z Hajtem w składzie swoje udane podboje w ekstraklasie rozpocznie od derbów Górnego Śląska w 4 kolejce. Zabrzan czekają w najbliższych dwóch meczach z dużym prawdopodobieństwem dwie porażki (Lech i Wisła).
Ja uważam, że głównymi pretendentami do tytułu są krakowska Wisła, Legia i Zagłębie. Ja kibicuję Legii wyniki same mówią za siebie-cztery zwycięstwa, żadnej straconej bramki.
Ja też jestem za Legią i jej wyniki w tym sezonie są małym zaskoczeniem. Moim zdaniem to zasługa w dużej mierze Brazylijczyków. W tamtym sezonie był cieniutko a skończyło się 3-cim miejscem w tabeli. Teraz jest równo z Wisłą, ale sądząc po formie Wiślaków i ich składzie to Legia zdobędzie tylko wicemistrzostwo. Przewiduję słabszy okres Legii w tym sezonie, który może się skończyć nawet stratą 2-go miejsca a jeśli nie to po prostu stratą do Wisły, której już nie odrobią.

O nasze interesującej Lidze w tym sezonie będziemy pisali w temacie "Wytypujmy..."?
Legia zanotowała najlepszy start od 12 lat. Jednak obiektywnie patrząc to narazie Wisła miała trudniejszych rywali. Wartość warszawian poznamy dopiero po spotkaniach z drużynami z czołówki tabeli. Kibicuję Legii, ale to jednak Wisła gra obecnie najbardziej widowiskowy i skuteczny futbol. Widać, że trener Skorża dobrze poukładał zawodzącą w poprzednim sezonie jedenastkę. Zwycięstwa Legii są jakoś mniej przekonujące. Analizując skład wojskowych widać na pierwszy rzut oka że warszawian rzuca się od razu w oczy defensywna taktyka. Legia gra na zero z tyłu licząc na szybkie kontrataki skrzydłami (Radovic i Roger). Taka taktyka sprawdza się w konfrontacji z drużynami pokroju Łódzkiego KS. Jednak jeśli przyjdzie się mioerzć z drużynami z ligowego topu taka siła ognia może się okazać za mała.

Mam taki pomysł może pobawimy się w taką małą ligę typerów tzn. co tydzień typować będziemy wyniki spotkań ekstraklasy (1 zwycięstwo gospodarzy, 0 remis, 2 zwycięstwo gości), po kilku kolejkach każdy zliczy swoje punkty. Coś takiego jak bukmacherka ale nic nie można stracić. Co o tym myślicie????
super pomysl zaloz nowy temat i jedziemy z koksem
Narazie może zobaczymy ile osób byłoby chętnych do takiej zabawy, czy jest sens takiej zabawy. Także kto jest chętny niech się zadeklaruje w tym temacie.
4 kolejka ekstraklasy - sezon 2007/2008:

Cracovia - Jagiellonia 2:0
To nie był rewelacyjny mecz dla Cracovii, ale wygrany. Po strzeleniu bramki na 1:0 Cracovia grała defensywnie i jednym z kluczowych momentów był fragment od 60 do 70 minuty spotkania, kiedy to Jagiellonia przeważając, nie zdobyła gola. Cracovia skontrowała i zrobiło się 2:0. Bramkę na 2:0 strzelił Moskała, wcześniej traifł Kłus.

Górnik - Ruch 1:0
Jedyna bramka padła po rzucie karnym, który sędzia podarował Zabrzanom. Mioduszewski nie faulował a w dodatku otrzymał czerwoną kartkę. Wobec tego sędzia wypaczył wynik meczu a Górnik zgodnie z tym co przewidywałem udane spotkania rozpoczął od meczu derbowego.

Widzew - Wisła 1:3
Wisła była osłabiona brakiem Niedzielana i Kosowskiego, a mimo tego nie straciła na swej ofensywnej i skutecznej grze. Dobry sezon ma Paweł Brożek, który strzelił już 5 bramkę.

Zagłębie S. - Polonia 1:0
Szybko strzelona bramka ustawiła spotkanie. Zagłębie wygrało z czego się cieszę. Jeszcze jedno zwycięstwo jest potrzebne by dogonić przedostatnich w tabeli. Zagłębie było w takiej sytuacji przed tym meczem, że jakby nie wygrało z Polonią to z kim miałoby wygrać. Wygrało i nadzieja jest.

Groclin - GKS B. 0:0
Nudne spotkanie.

Korona - Odra 2:0
Korona nie jest w wysokiej formie w tym sezonie. W dodatku prowadzona jest przez Zielińskiego, który przecież do najlepszych trenerów się nie zalicza. Ale dwa spotkania u siebie mają wygrane, więc mogą być w Kielcach zadowoleni. Wbrew przedsezonowym zapowiedziom nie przewiduję sytuacji w której Korona byłaby bezpośrednim kandydatem do mistrzostwa.

Zagłębie L. - Lech 1:1
Komentatorzy śmiali się w trakcie meczu, że Zagłębie gra z Wilkiem i Zającem. Wilk strzelił bramkę a Zając ma 3 gole w tym sezonie. Każdy wynik w tym spotkaniu był możliwy, co było widoczne po typowaniach gdzie przewijały się typy 1,2 oraz X.

ŁKS - Legia 0:1
Przewidywania co do gry ŁKS-u się sprawdzają. Po dobrym początku sezonu gdzie ŁKS prawie wygrał z Wodzisławiu przyszły porażki i sądzę, że tych porażek będzie więcej. Ale szczerze liczę na utrzymanie ŁKS-u. W tym spotkaniu padła niezła bramka dla Legii, przy której Grzelak wykazał się dużym sprytem.

Za typowaniem jestem za. Biorę już udział w typowaniu polskiej ekstraklasy na innym forum, co więcej jestem prowadzącym to typowanie, więc wiem coś o tym.
Kolejna kolejka i kolejny raz drużyna warszawskiej Legii udowadnia malkontentom, że trener Urban zmontował naprawdę bardzo silny skład na stadionie przy Łazienkowskiej. Wygrana w Lubinie 0:2 musi wzbudzać respekt tym bardziej, że Legia jest jedyną drużyną z kompletem punktów i zerem po stronie straconych bramek. Warszawska jedenastka po raz pierwszy w tym sezonie miała okazję sprawdzić swoje umiejętności w starciu z silnym przeciwnikiem. Natomiast piłkarze trenera Michniewicza no cóż starczy chyba pomeczowa wypowiedź trenera Lubinian: Po zdobyciu gola Legia miała szanse na zdobycie kolejnych, szczególnie po szybkich kontratakach. Po przerwie nie mieliśmy czego bronić. Dokonywaliśmy różnych zmian licząc na to, że przyniosą one ożywienie. W pierwszej połowie zawiódł mnie Andre Nunes, który dopiero w 45 minucie przeprowadził pierwszą dobrą akację. W pierwszej połowie ten zawodnik był bardzo mało widoczny. Oczekuje od niego dużo więcej. Oczywiście Michał Chałbiński też nie pokazał dużo więcej, ale przynajmniej walczył pomiędzy obrońcami - a chodziło nam o to, żeby nie pozwolić im na długie rozgrywanie piłki między sobą na własnej połowie w taki sposób, aby nie zagrywali piłki do środkowych pomocników na swoje połowie. Z tego elementu nie wywiązaliśmy się dziś najlepiej. Ten dzisiejszy meczy przypomina mi nasze spotkanie ze Steauą Bukareszt. Dziś też wyszliśmy na to spotkanie nie będąc sobą - dodał szkoleniowiec Zagłębia.

kto mistrzem w tym sezonie? odpowiedź jest jasna - Wisła Kraków...!